Jonavos rajono Šveicarijos progimnazijoje nuolat vykdomos sveikatą stiprinančios veiklos ir projektai. O vienas sveikos gyvensenos komponentų, kuris turi susiformuoti jau vaikystėje yra sveika mityba. Mityba yra viena iš būtinų vaiko normalaus augimo, fizinio ir psichinio vystymosi sąlygų, o sumuštiniai šiandien yra neatsiejama daugelio mitybos raciono dalis. Jie populiarūs visame pasaulyje. Dažniausiai sumuštiniai laikomi ne itin sveiku maistu, tačiau yra daug būdų, kaip juos paversti maistingu ir naudingu organizmui. O smagiausia, kad juos galima ruošti iš pačių įvairiausių sveikų ingredientų ir ruošiant juos patirti daug teigiamų emocijų.


Skatindama labiau pažinti emocijas, pagilinti mokinių sveikos mitybos įpročius, ugdyti kūrybiškumą ir gebėjimą pažinti ir išreikšti emocijas, Jonavos rajono Šveicarijos progimnazijos pedagogų komanda lapkričio mėn. vykdo tarptautinį projektą „Jausmų sumuštinis“, kuriame dalyvauja ir užsienio šalių vaikai. Vieni jų – Ukrainos Uspenovkos vidurinės mokyklos mokiniai, kuriems užsiėmimus rusų ir anglų kalba pravedė Šveicarijos progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vaineta Tomaš. Džiugiai sutikę viešnią iš Lietuvos, Ukrainos vaikai domėjosi, ar Lietuvos vaikai mokosi matematikos, užsienio kalbų, kokia kalba kalbama Lietuvoje. Užsiėmimų pradžioje mokiniai piešė emocijas, vardijo sveiko maisto produktus, dalinosi žiniomis apie sveiką mitybą ir gamino „jausmų sumuštinius“- linksmus, liūdnus, nustebusius ir kitokias emocijas išreiškiančius. Smagiausia dalis, žinoma, buvo sumuštinių ragavimas. O koks skanus sumuštinis, kai jis pagamintas savo pačių rankomis ir dar su teigiamomis emocijomis!
Uspenovkos mokyklos mokiniai džiaugėsi šia netradicine veikla, išsakė lūkestį ir toliau bendradarbiauti, o mes prie šio smagaus projekto kviečiame prisidėti Jonavos rajono ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo įstaigas ir progimnazijas lankančius vaikus. Nuotraukų, kuriuose užfiksuoti „jausmų“ sumuštiniai, laukiame iki gruodžio 3 d. ir primename, kad nugalėtojų laukia šaunūs prizai ir apdovanojimai.

     Jonavos r. Šveicarijos progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vaineta Tomaš

 

Renginiai

Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
4
5
9
11
12
18
19
20
21
23
24
25
26
27
29
30
31

Projektai