05 02 eimiai2024-05-02

Rajono geografijos mokytojai  puoselėja gražią tradiciją – susirinkti į metodinę dieną, kurios metu ne tik dalijamasi savo patirtimi, aptariamos naujienos, sėkmės istorijos, bet ir  aplankoma vis kita rajono vietovė. Šiemet geografai lankėsi Žeimiuose, miestelyje, kuris skaičiuoja 660 metus.

Apsilankėme Žeimių mokykloje-daugiafunkciame centre, kur mūsų jau laukė mokytoja Danguolė Svirskienė. Mokytoja aprodė mokyklą, pristatė su mokiniais atliktą miestelio apylinkėse tekančio Lankesos upelio tyrimą.

Po pristatymo mūsų laukė istorijos mokytoja Valentina Zujevaitė – jos lydimi susipažinome su miesteliu, išgirdome istorinių faktų apie miestelio istoriją, aplankėme Žeimių piliakalnį, dar vadinamą Skaistakalniu, kur, spėjama, stovėjo medinė Gedimino pilis – šiandien šią vietą žymi koplytstulpis. Susitikome su tautodailininku, kraštotyrininku Artūru Narkevičiumi – apsilankėme jo sodyboje, kur jis įkūręs net du muziejus – vienas kraštotyros, kitas skirtas Jonavos žydų atminimui.

Apsilankę Žeimių Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje išgirdome gražią legendą apie Šv. Mergelę Mariją, kurios pasirodymo dėka karo metu buvo išsaugoti bažnyčios bokštai, sužinojome, kad architektas Vaclovas Michnevičius, kilęs iš Žeimių apylinkių, suprojektavo ne tik Žeimių, bet ir Kaišiadorių, Ukmergės, Vievio ir kitas (iš viso apie trisdešimt) bažnyčias.

Iš viso Žeimių miestelyje, kuriame priskaičiuojama apie aštuonis šimtus gyventojų, yra net keturi muziejai. Vienas iš jų – memorialinis muziejus, skirtas kraštiečiui, skulptoriui Konstantinui Bogdanui.

Dėkojame organizatoriams už galimybę išsamiau susipažinti su Žeimių miesteliu.

Aušrinė Živaitienė, geografijos mokytojų metodinės grupės pirmininkė

Renginiai

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
9
13
15
16
22
23
24
28
29
30

Renginių registracija

Projektai