foto spt 3 12

09 19 saskes2022-09-19

Rugsėjo 14 dieną du čempionai Jonavos vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ dalijosi šaškių žaidimo subtilybėmis. Pasirodo, moterys ir vyrai mąsto skirtingai, paprastųjų šaškių žaidime tai akivaizdžiai pasitvirtina. Būtent šiame žaidime vyrai nepralenkiami, nes geba susitelkti į vieną vienintelį dalyką – šaškes. Todėl atskirai organizuojami vyrų ir moterų šaškių žaidimo čempionatai.
Planetos moterų paprastųjų šaškių žaidimo čempionato dalyvė, Lietuvos paprastųjų šaškių žaidimo nugalėtoja Sandra Laurutienė dalijosi vaikų treniravimo ypatumais, atskleidė šaškių žaidimo mokymo vingrybes. Kaip kritiškai pastebėjo šaškių treneris Aleksandras Fomkinas, šis žaidimas – tai ne šaškių stumdymas, o kombinacijų išmanymas ir gebėjimas jas tinkamu metu panaudoti.

Lietuvos čempionas, tarptautinių šaškių turnyrų dalyvis Vaidas Stasytis pasidalijo šaškių žaidimo atsiradimo istorija, seminaro dalyvių paprašytas pasakojo apie turnyrų patirtis.
Ar žinojote, kad intelektas vystosi maždaug iki 7 metų, todėl kognityvinių (pažintinių) gebėjimų raidą praplėsti galėtų būtent šaškių žaidimo mokymas ikimokykliniame amžiuje. Žaidžiant šaškėmis vystomas loginis mąstymas, mokomasi nuoseklumo, intuicijos, kūrybiškumo, treniruojamasi sutelkti dėmesį, mokomasi pripažinti ir analizuoti klaidas, ieškant geriausio ėjimo varianto. O čempionu tampa tik vienas iš 1000 ir būtent iš tų, kurie šaškių žaidimo paslapčių pramoko iki 7-erių.

Jelena Galvydytė, Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“ direktorė

Renginiai

Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
1
2
5
6
8
9
14
15
16
20
21
22
23
28
29
30

Projektai