foto spt 3 12

06 13 STEM projektas2022-06-13

Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos III klasių mokiniai kartu su biologijos mokytoja I. Balickiene, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja I. Kuuzeorg-Petrikoniene bei matematikos mokytoja I. Mikutovskienė dalyvavo „pamokose ant ratų“.
Pirmoji pamoka vyko Ukmergėje. UAB „Likmerė“ gamykloje gimnazistai susipažino su beržo apdirbimo procesu, jį ruošiant faneros gamybai. Gimnazistai kiekvienoje pamokoje turėjo atlikti ne vieną užduotį ar išnarplioti užuominą. Šįkart – apie medžius, jų savybes, naudą.
Antroji pamoka – jau Anykščiuose. Mokiniai lipdami į Šv. Mato bažnyčios apžvalgos aikštelę, kuri įrengta 33 metrų aukštyje, turėjo įveikti 186 laiptelius ir atlikti fizinio krūvio įtakos pulso dažniui tyrimą.

Tyrimo metu mokiniai pastebėjo, kad pulso dažnis padidėjo po fizinio krūvio, o po 6 minučių pulso dažnis grįžo į pradinę padėtį. Taip pat mokiniai mėgavosi nuostabia Anykščių apylinkių panorama, sužinojo istorinių faktų apie bažnyčią ir jos kilmę.
Trečioji pamoka – A. Baranausko klėtelėje, kurioje vyko Kultūros paso edukacija „Be jo gal ir mūsų nebūtų buvę“. Poema „Anykščių šilelis“ skaityta ne tik lietuviškai, bet ir ukrainiečių kalba.
Ketvirtoji pamoka – Anykščių Lajos take. Čia mokiniai skaičiavo medžio amžių matuodami kamieną, medžio aukštį matavo pieštuku, mėgino atpažinti ir nupiešti A. Baranausko vartotus matematinius terminus: ratlankis, kėslas kampas, punktas, gija ir kt. Kelionė neprailgo, įspūdžių daug, tad visi vienbalsiai nusprendė – tokių pamokų reikia daugiau ir dažniau.

Inga Kuuzeorg-Petrikonienė, Jonavos rajono savivaldybės „Lyderių laiko 3“ pokyčio projekto tvarumo palaikymo komandos narė

Renginiai

Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
4
5
6
10
11
12
13
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
30

Projektai