01 10 eTwinningProjekte „STEAM įdomioji gamtos matematika“ pasidalinta vaikų matematinių gebėjimų ugdymo praktikomis. Jonavos vaikų lopšelis-darželis ,,Bitutė“ – ugdymo įstaiga, įgyvendinanti platesnę ir gilesnę STEAM dalykų (gamtos mokslų, technologijų, informacinių technologijų, inžinerijos, menų/dizaino, matematikos) programą, bendradarbiaujanti su ugdymo įstaigomis ir besidalinanti gerąja patirtimi apie į STEAM kompetencijas orientuoto ugdymo proceso organizavimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams.
2021 metų spalio – gruodžio mėnesiais lopšelio-darželio „Bitutė“ mokytojos Diana Bazevičienė, Kristina Novikienė, Dalia Gudonavičienė ir Edita Vaznaitienė organizavo ir įgyvendino tarptautinį eTwinning projektą ,,STEAM įdomioji gamtos matematika (STEAM nature's interesting mathematics)", skirtą matematinių gebėjimų ugdymui STEAM veiklose.
Projekto tikslas – dalinimasis inovatyviomis, kūrybiškomis 3-7 metų amžiaus vaikų matematinių gebėjimų ugdymo praktikomis, lauko tyrinėjimų, stebėjimų ir eksperimentų organizavimo idėjomis, metodais, priemonių pavyzdžiais,

iliustruojančiais gamtinės medžiagos panaudojimo galimybes.
Įgyvendinant projektą buvo kuriamas logotipas bei matematiniai žaidimai, apimtos šios sritys: skaičiai ir skaičiavimas, geometrinės formos iš gamtinės medžiagos (geometrinės figūros, erdvinės konstrukcijos, statiniai ir pan.), matavimas, svėrimas, vyko virtualūs susitikimai su projekto partneriais, projekto aptarimas, bendro produkto kūrimas, projekto sėkmės požymių įvardijimas.
Projekte dalyvavo net 90 pedagogų iš skirtingų šalių: 2 iš Latvijos, 1 iš Lenkijos, 71 iš Lietuvos, 1 iš Rumunijos, 15 iš Turkijos.
Pedagogų bendravimas ir bendradarbiavimas rodo, kad dalijamasis gerąja darbo patirtimi: metodinių priemonių pavyzdžiais, kūrybiško matematinio ugdymo būdais, veiklų idėjomis, naudojant gamtinę medžiagą, lauko erdves plėtoja matematinius mokinių gebėjimus.

Renginiai

Pr An Tr Kt Pn Šš Sk
1
2
3
5
7
8
9
11
13
15
16
19
22
23
29
30
31

Projektai